444 7 633   info@estetikmed.com
Bizi Arayın: 444 7 633

Burun Ucu Estetiği

Hemen Bilgi Al Doktora Danış

Burun ucu Estetiği Burun tüm bölgesinden ayrılarak sadece uç kısımdaki alanlara müdahale edilmesi ile yapılır. Uç Estetiği ile burun yüz hatlara uygun hale getirilir. Bu sayede çirkin gözüken burun ucu güzelleştirilir.

Burun ucu estetiği (Tip Plasti)

Burunun öbür bölgelerine müdahale etmeden, yalnızca burnun uç bölümünden memnun olmayan hastalara tatbik edilen epeyce pratik bir tedavi seçeneğidir. Ancak, bu vaziyet epeyce nadirdir.

Burunun uç kısmının normalden geniş olması, yuvarlak olması, çok sivri olması veya sağa veya sola veya aşağıya dosdoğru eğik olması durumlarında burun ucu estetiği yöntemine başvurulur. Hastalar burnunu “burnumun ucu top gibi ” diye tarif ederler. Tip Plasti sayesinde kalın, sarkık, uzun veya geniş burun uçları tekrardan şekillendirilebilir. Burun kanatları ve delikleri daraltılabilir. Sıklıkla lokal anestezi altında yapılabilir.

Bu uygulama ile burun ve dudak açısı ayarlanabilir, geniş olan burun ucu daha düzgün ve ince duruma getirilebilir. Tampon ve alçı koymayı gerektirmez. Hasta ameliyat sonrasında kolayca nefes alabilir. Morarma olmaz, şişlikler beş – yedi gün içerisinde epeyce azalır.