444 7 633   info@estetikmed.com
Bizi Arayın: 444 7 633

Burun Küçültme

Hemen Bilgi Al Doktora Danış

Burun Küçültme Ameliyatı, Yüzdeki büyük ve hasarlı gözüken burunları düzeltme işlemi olarak yapılmaktadır. Burun Küçültme Estetiği ameliyatı ile yüzünüze uygun güzel buruna sahip olabilirsiniz.

Burun Küçültme Ameliyatı

Burun estetiğinde en çok merak edilen konulardan birisidir burun küçültme ameliyatı. Estetik cerrahi işlemleri aralarında burun küçültme ameliyatı günümüz koşullarında en çok yaptırılan ameliyat içerisindedir. Nedeni İse yüzümüzü asla saklayamayacağımız için toplum aralarında kişiler her zaman harika gözükmek isterler.

Burun estetiği işlemlerinde Dünya üstünde gelişen teknolojiyi devamlı olarak yakından takip ederek burun işlemlerinde operasyon sırasında her an burnu birçok küçültmemek, daraltmamak ve fazla doku çıkartmamak gerekir.

Burun küçültme ameliyatı ortalama iki saat sürmektedir. Ameliyat esnasında lokal anestezi sayesinde hastalar ameliyat sonrasında hiç ağrı duymamaktadırlar. Öncelikle gözaltlarında bir miktar şişme ve morluklar oluşmaktadır. Burun küçültme ameliyatının ertesi günü en çok olan şişlik ve morarmalar büyük ihtimalle bir hafta içerisinde tamamıyla kaybolmaktadır.

Burun estetiği ameliyatı sanılanın aksine ameliyat sonrası çağı hasta için çok huzurlu geçen ağrısız bir ameliyattır. Burun küçültme operasyonu sonrası burun tamponları 2 gün ardından çıkartılır ve 5. günde alçı değişikliği yapılır, 10. Günde de alçı tamamıyla çıkartılır. 10 gün bitiminde hasta iyileşmiş olup burunda ve yüzünde şişlikler olacaktır. Bu şişlikler 1 ay ardından büyük ölçüde geçse de nihai iyileşme 6 ayda tamamlanacaktır.