444 7 633   info@estetikmed.com
Bizi Arayın: 444 7 633

Burun Estetiği Sonrası

Hemen Bilgi Al Doktora Danış

Burun estetiği yani tıp dili ile rinoplasti ameliyatı olarak adlandırılan estetik operasyon yurdumuz ve dünya üstünde en fazla yapılmış olan cerrahi işlemlerin başında gelir.  Bu operasyon ile burunun boyutu,  alt ve üst dudak ile açısı,  deliklerinin genişliği,  biçim bozuklukları ve nefes almaya işaret eden birçok sorun giderilebilmektedir.  Ülkemizde uzunca yıllardır yapılmış olan bu işlem ile birçok hastanın burunu hakkında sıkıntıları çözülmüş ve çok iyi pozitif neticeler alındığı gözlemlenmiştir.

Burun Ameliyatı İle İlgili Bilmeniz Gerekenler

Burun ameliyatı 2 yöntemle yapılır. Burun estetik ameliyatında kullanılan teknikler açık ve kapalı teknik ifadesi ile adlandırılır.

Bu ameliyatlar genel ve sınırlı uyuşturma altında yapılır ve hastanın tercihine yönelik belirlenir. Ameliyat zamanı aşağı yukarı olarak 3 – 4 saat sürmektedir. İki teknik de ülkemizdeki plastik cerrahlar tarafından kullanılmaktadır. Kapalı teknik burun ameliyatında kesi işlemi burunun iç bölümünden yapılır ve iz kalma oranı daha az olduğu amaçlı hasta tarafından daha olumludur. Ameliyat yapıldıktan sonra hastanın burun alçısı iyileşme sürecine yönelik aşağı yukarı 6 – 9 gün sonra hekim tarafından alınır ve hasta muhtıra yaşamına 2. Hafta döner. Hekimler tarafından ameliyat sonrasında 2 – 3 haftalardaki aşamada vücudu yoracak güç gerektiren hareketlerden uzak kalmanız tavsiye edilir. İyileşme sürecinde periyodik olarak tespit edilmiş aylarda kontrolleriniz yapılmaktadır.

Estetik operasyonu yapacak doktor ve ortam çok önemli olup sıkı sonuçların alınması için kesinlikle sıkı denetim yapmanızı tavsiye etmekteyiz, kafanıza takılan tüm sorulara cevap bulmanız için sitemiz üzerinden iletişim formunu doldurup sormak dilediğiniz soruları sorabilir ya da fotoğraflarınızı göndererek ameliyat aşaması hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. İletişim formu üzerinden burun estetiği fiyatları, estetik öncesi ve ardından yapmanız gerekenler, kimler burun estetiği ameliyatı olabilir? benzeri merak ettiğiniz tüm sorulara cevap inceleyebilirsiniz.